× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Bielizna a zdrowie

Z dobrze dobraną (i wybraną) bielizną wiąże się nie tylko wygoda noszenia. Jest ona również ważna z powodów zdrowotnych. Nieodpowiednio dobrana bielizna może w dłuższej perspektywie nam zaszkodzić. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Seksowną być…

Każda kobieta chce czasem poczuć się seksownie. Warstwa po warstwie odsłaniać to, co ma w sobie najpiękniejszego. Płomienie namiętności potrafi w sypialni rozpalić zmysłowa bielizna. Sklepy prześcigają się w coraz to wymyślniejszych wzorach. Tu niestety możemy natrafić na popularną pułapkę jaką są… stringi. Dlaczego szkodzą one kobietom?

Problemem jest to, że cienki pasek obcierają ujście pochwy. Mikroranki pozwalają na wnikanie bakterii, a w konsekwencji prowadza do nieprzyjemnych infekcji. Problem potęguje fakt, że tego typu ubranie jest wykonane najczęściej z materiałów syntetycznych

Czy więc całkowicie należy zrezygnować ze stringów? Niekoniecznie. Po prostu należy je zakładać stosunkowo rzadko… albo tuż przed namiętnym wieczorem.

Biustonosze

Niejedna z kobiet, gdy zapięła dobrze dobrany biustonosz, odetchnęła z ulgą. Co daje odpowiednio dobrany stanik? Po pierwsze odciąża kręgosłup, zapobiega obtarciom i „uciekaniu” biustu w okolice pach. Ponadto piersi wyglądają wtedy także estetyczniej. Profesjonalnym doborem rozmiaru stanika zajmują się braffiterki. Można je spotkać w niektórych salonach z kobiecą bielizną.

Profesjonalnym doborem rozmiaru stanika zajmują się braffiterki.

Płodność – bokserki czy slipy?

Także dla mężczyzn dobrze dobrana bielizna jest ważna ze względu na zdrowie. W ich przypadku jednak negatywne skutki mogą być niewidoczne. Zbyt ciasna i przylegająca bielizna (slipy) wpływa na podwyższenie temperatury moszny. Jest ona naturalnie niższa od reszty organizmu, aby plemniki mogły dobrze się rozwijać. Zbyt wysoka temperatura im szkodzi, przez co mężczyźni używający źle dobranej bielizny są mniej płodni.