× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jaka dieta na płaski brzuch?

   Płaski brzuch bez wyrzeczeń to marzenie każdej kobiety, niezależnie od wieku. Niestety mały odsetek kobiet może cieszyć się płaskim i jędrnym brzuchem bez istotnych zmian w trybie życia i sposobie żywienia. Nieustannie pojawiają się nowe diety odchudzające, układane przez znanych dietetyków oraz trenerów personalnych. Warto jednak pamiętać, że w parze z odpowiednio zbilansowanymi posiłkami i ujemnym bilansem kalorycznym powinna iść regularna aktywność fizyczna. 

  Post przerywany pozwoli uzyskać zadowalający efekt w krótkim czasie

   Główną zasadą postu przerywanego jest wprowadzenie okna żywieniowego. Najczęściej polega ono na jedzeniu w ciągu ośmiu wyznaczonych godzin, a następnie 16 godzinnej przerwie, w czasie której można jedynie pić wodę i niesłodzone ziołowe herbaty. Oczywiście dania powinny być odpowiednio zbilansowane, bogate w owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Całkowicie należy wyeliminować alkohol, słodycze i słone przekąski, gdyż są one źródłem pustych kalorii.

  Detoks sokowy przyspiesza metabolizm i oczyszcza organizm

    Popularne w ostatnim czasie stały się diety, polegające na spożywaniu owocowych i warzywnych koktajli. Aby były bardziej syte do porcji koktajlu warto dodać płatki owsiane, siemię lniane bądź nasiona chia. Bardzo ważne jest także regularne spożywanie przygotowanych posiłków o stałych porach dnia. Istotne jednak aby pamiętać, że detoks nie może trwać zbyt długo, gdyż może być on przyczyną powstawania różnego rodzaju niedoborów. Optymalnym czasem jest od pięciu do siedmiu dni.

  Dieta 1500 kalorii dla kogo?

   Aby uzyskać efekt redukcji masy ciała niezbędny jest regularny ujemny bilans kaloryczny. Dieta 1500 kalorii dedykowana jest osobom, które prowadzą normalny tryb życia i nie są nadmiernie aktywnie fizycznie. Każde danie w ciągu dnia powinno być odpowiednio zbilansowane, aby dostarczyć optymalną ilość białka, błonnika, witamin i minerałów. Ważne również aby przestrzegać kilku istotnych zasad, między innymi:

  • unikać smażenia na głębokim tłuszczu,
  • wkomponować swoje posiłki dobre tłuszcze, które znajdują się w takich produktach jak orzechy, awokado oraz ryby,
  • białe, pszenne pieczywo i makarony zamienić na produkty pełnoziarniste,
  • pamiętać o regularnym nawodnieniu organizmu.

  Co zrobić gdy mimo diety waga stoi w miejscu?

   Kiedy różnorodne diety nie przynoszą zamierzonego efektu warto udać się po pomoc do sprawdzonego dietetyka. Specjalista zleci szereg badań i skomponuje indywidualny plan żywieniowy. Bardzo często problemem są wahania hormonalne, spowodowane zaburzoną pracą różnych narządów. 

Więcej na dietetyk sportowy online.